„Nasze starania nabrały realnych kształtów” - mówił prezydent Janusz Kotowski na spotkaniu podsumowującym pierwszy etap starań miasta o utworzenie podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ostrołęce. Adam Puza szef WMSSE potwierdził, że do Ministerstwa Gospodarki wpłynął już wniosek o utworzenie podstrefy w Ostrołęce.
Na zaproszenie Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego w Ostrołęce gościli we czwartek 5.07.2007 r. wicemninister gospodarki Krzysztof Tchórzewski i prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy ekonomicznej Adam Puza, towarzyszył im poseł Arkadiusz Czartoryski.
Goście odwiedzili Zespół Elektrowni Ostrołęka, zakłady Stora Enso, Zakład Energetyczny Warszawa Teren i obszary przeznaczone pod inwestycje.
„Inicjatywa ze strefą jest bardzo dobra” - mówił wiceminister Tchórzewski, obiecując, że wniosek będzie szybko rozpatrzony. Jak dodał decyzja Rady Ministrów w tej sprawie może zapaść już pod koniec sierpnia.
Poseł Arkadiusz Czartoryski, który również zaangażowany jest w realizację projektu podziękował Urzędowi Miasta za sprawność działania przy opracowaniu wniosku i poszukiwaniu inwestorów.
A to informacje jakie przekazała Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna:
Zarząd WMSSE złożył 4 lipca br. w Ministerstwie Gospodarki wniosek o rozszerzenie granic Strefy m.in. o grunty leżące na terenie gminy miejskiej Ostrołęka.
Łączna powierzchnia ostrołęckiej podstrefy to ponad 86 ha.
Na początek w Ostrołęckiej podstrefie zainwestuje 7 podmiotów z branży: budowlanej, poligraficznej i papierniczej.
Większość inwestycji (z branży budowlanej) planowanych w Ostrołęce będzie realizowana w oparciu o surowce stanowiące odpady produkcyjne (mieszanina popiołowo-żużlowa, popiół lotny i gips po procesie odsiarczania spalin) Elektrowni Ostrołęka.
Stworzenie Strefy w Ostrołęce pozwoli utworzyć 320 miejsc pracy na terenie samej Strefy. Dodatkowo, szacuje się, że powstanie kilkaset miejsc pracy poza strefą.